Tania nagroda w postaci książki

Jak można wywołać uśmiech na twarzy małej pociechy? Z pewnością ucieszy się ona z nagrody. Teraz powstaje pytanie, co podarować dziecku, żeby zarazem cieszyło się i uczyło? Odpowiedź jest prosta. To książka pozwoli eksplorować, poznawać, uczyć się. No i najważniejsza kwestia! Nagroda w postaci książki nie musi być wcale droga. Tanie książki na nagrody dla dzieci mogą być równie porywające. Atrakcyjna cena i książka za jednym razem to gwarantowany uśmiech. Poniżej kilka tytułów, które pozytywnie wpłyną na życie młodych czytelników:

„Ach, ten Emil” – Astrid Lindgren

Emil ciągle psoci! Mieszkańcy Lönnebergi nigdy się nie nudzą, co chwile Emil im w czymś przeszkadza. Ale chłopczyk wcale nie robi tego specjalnie, chce się po prostu bawić i cieszyć. Emil przeżył wiele przygód. Kiedyś usadził na maszcie młodą Idę, wsadził łepetynę do garnka z rosołem, przez przypadek zastosował na swoim tacie pułapkę na myszy, zsunął się ze szczudeł i wpadł prosto do jagodowej zupy i zamknął nawet ojca w wychodku! Tak właśnie narozrabiał. . Nawet jeśli ktoś nie zna jeszcze Emila to, gdy go już pozna, nie zapomni o nim i jego występkach. Pełna humory, zabawy i śmiechu książka znanej pisarki Astrid Lindgren.

„Pan Kuleczka” – Wojciech Widłak, Elżbieta Wasiuczyńska

Widłak tworzy niesamowicie wyraziste i pełne kolorów postacie. Dzieci szybko zapamiętują śmieszne frazesy i powiedzonka. „Pan Kuleczka” to krótka i pełna obrazków bajka dla czytelnika w każdym wieku. Główny i jednocześnie tytułowy bohater to bardzo miły Pan. Zawsze z chęcią pomoże, doradzi, wymyśli zabawę, wiele rzeczy toleruje, uczy zasad, jest uśmiechnięty, pełen energii. Pan Kuleczka jest dorosły, a wokół niego zawsze są: kaczka Katastrofa (szalona, egocentryczna), pies Pypeć (dobry, spokojny, trochę zamknięty w sobie) oraz mucha Bzyk-Bzyk (niemowa, swoje mieszkanko ma w kieszeni Pana Kuleczki). Cała seria o Panu Kuleczce jest polecana przez Fundację ABC XXI „Cała Polska czyta dzieciom”.

„Piaskowy wilk” – Asa Lind, Kristina Digman

Karusia i Piaskowy Wilk – połączyła ich głęboka przyjaźń. Dziewczynka mieszka z rodzicami przy plaży, ale niestety oni nie poświęcają jej za dużo uwagi, skupieni na pracy albo na sobie. Za to poznaje ona tytułowego Wilka, on zawsze ma czas żeby z nią porozmawiać, wysłuchać jej. Ów zwierze to dusza filozofa, pomaga dziewczynce zrozumieć świat dorosłych, choć nie jest to zbyt proste. Karusia myśli inaczej, w zupełnie inny sposób widzi życie rodziców i ogólnie starszych ludzi. Ta książka jest oderwaniem od rzeczywistości, owinięta oniryzmem przenosi do innego świata. Idealnie nadaje się na wieczorne czytanie. Autorka bawi się językiem, zachęca do dalszego czytania, a ilustracje dopełniają fantazje i dryfujące myśli dzieci.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *